سیم بکسل روکش دار

در انبارهای شرکت بنا گستر سیم بکسل روکش دار با روکش های پلاستیکی و لاستیکی در انواع ضخامت ها و رنگ های مورد نیاز مشتریان موجود است. از محصولات پر فروش مربوط به سیم بکسل روکش دار در شرکت بنا گستر میتوان به سیم بکسل روکش دار با بافت های 7×7  با روکش پی وی سی، سیم بکسل روکش دار با بافت 12×6 با روکش پی وی سی و سیم بکسل های با بافت 19×6 با روکش پی وی سی، اشاره نمود. انواع دیگر سیم بکسل های روکش دار پلاستیکی و لاستیکی که توسط این شرکت عرضه میشود میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

دسته بندی سیم بکسل روکشدار

1. بافت 7×6 با قطر 4 میلی متر و روکشی با قطر 2 میلی متر.

2.سیم بکسل 7×6 با ضخامت 3 میلی متر و با روکشی به ضخامت 1.5 میلی متر.

3.سیم بکسل به قطر 1.5 میلیمتر از نوع بافت 7×6 که روکشی با ضخامت 2 میلیمتر دارد.

4. بافت 7×6 که ضخامتی در حدود 5 میلیمتر دارد.

(در این نوع سیم روکشی با ضخامت 2 میلی متر تعبیه شده است.)

5.ضخامت 2 میلی متر و بافت7×6  با روکشی با ضخامت 2 میلی متر.

6. از نوع طناب فولادی با سایز 3 میلی متر با بافت 19×6 با روکش با ضخامت 2 میلی متر.

6.سیم با بافت 19×6 با ضخامت 4 میلیمتر با ضخامت روکش 2 میلی متری.

7.سیم بکسل با ضخامت 5 میلی متری که از نوع بافت 19×6 با ضخامت روکش 0.2 سانتی متری است.

8.سیم بکسل 7 لایه کنف که دارای ضخامت سیم و ضخامت روکشی به اندازه ی 2 میلی متر است.

 سیم بکسل روکشدار

سیم بکسل روکش دار نازک

سیم بکسل نازک روکش دار که دارای روکش های از جنس مختلف پی وی سی، پلی پروپیلن، نایلونی هستند.

این طناب های فولادی با ضخامت هایی بین 1.5 میلی متر تا 3 میلی متر در بازار عرضه میشوند.

تولید سیم بکسل روکش دار

روکشی که در سیم بکسل استفاده میشود از جنس پی وی سی بوده که خاصیت انعطاف پذیری را به آن میدهد.

همچنین به دلیل ارزان بودن این نوع روکش بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده کردن از روکش در سیم ها باعث محافظت سیم در برابر رطوبت و ساییدگی و عوامل محیطی دیگر میشود.

سیم بکسل روکش دار از جنس مغز فولادی با ضخامت های کمتر، بیشتر در سالن های بدنسازی و برای وصل کردن وزنه های دستگاهای بدنسازی مورد استفاده قرار میگیرد.

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که همه ی سیم بکسل های روکش دار ضد زنگ نیستند و در عوض سیم بکسل های گالوانیزه و استیل خاصیت ضد زنگ بودن را دارند.

برای بهره گیری از سیم بکسل های با سایز 3 میلی متر تا 7 میلی متر، از سیم بکسل 7×7 و برای سایز های 8 میلی متر تا 12 میلی متر معمولا از سیم بکسل های روکش دار 12×6 که به آن ها سیم بکسل های روکش دار هفت لا نیز میگویند، استفاده میشود.

انواع سیم بکسل روکشدار بر حسب کارایی

به طور کلی میتوان بر اساس نوع کارایی، ضخامت آن ها، طول عمر سیم، بافت آن ها،جنس مغزی سیم و غیره به دسته های مختلفی تقسیم کرد.

این دسته بندی ها شامل انواع و گونه های روکش ها نیز هستند که ضخامت و قطر متفاوتی دارند.

این دسته بندی و گونه های مختلف سیم بکسل به دلیل موارد استفاده های مختلف آن ها به وجود آمده و هر کدام از آنها برای صنعت خاصی مورد استفاده قرار میگیرند.

به همین دلیل برای استفاده کردن از سیم بکسل ها باید اطلاعات کافی را کسب کنید تا سیم مناسب کار خودتان را انتخاب کنید چون در صورتی که سیم مناسب را انتخاب نکرده باشید احتمال خسارت های جبران ناپذیر بیشتر میشود.

برای مثال اگر از سیم بکسل روکش دار مخصوص حمل ماشین برای آسانسور استفاده کنید احتمال آسیب رسانی به مقدار زیادی افزایش می یابد زیرا سیم بکسل ها داری مقاومت های متفاوتی هستند ( اطلاعات بیشتر سیم بکسل آسانسور).

سیم بکسل ها روکش های مختلفی دارند مانند روکش های پی وی سی و پلی پروپیلن و نایلون و همچنین در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی و دارویی و در محیط های اسیدی و مرطوب و محیط هایی که احتمال خوردگی سیم وجود دارد، میتوان از این نوع سیم های روکش دار استفاده کرد. روکش در سیم بکسل ها لایه ی بیرونی آن است که برای محافظت سیم در برابر اشعه و سوختگی و رطوبت و غیره، تعبیه شده است. (اطلاعات بیشتر)

جنس روکش

جنس این روکش ها معمولا از نوع پی وی سی، پلی اتیلن، الاستومر ترموپلاستیک TPE و پلی یوترن ترموپلاستیک TPU  هستند که بسته به نوع کاربرد این سیم، روکش های مختلفی نیز مورد استفاده قرار میگیرد برای مثال سیم با روکش پی وی سی در برابر اشعه ماورا بنفش و آتش و روغن مقاوم است و این باعث شده که سیم های با روکش های پی وی سی انتخاب مناسبی باشند.

مغزی سیم بکسل روکش دار

بخش مرکزی سیم بکسل را مغزی سیم بکسل میگویند که رشته های سیم  برای نگهداری از رشته های طناب به دور آن پیچیده شده اند که معمولا قطر آن بزرگ ساخته میشود.

تا زمانی که سیم بکسل زیر بار است، از تماس بین رشته های جلوگیری به عمل آید.

دو نوع مغزی برای سیم بکسل وجود دارد که از نوع فولادی و الیافی هستند که به آن ها IWRC و FC  نیز میگویند.

سیم بکسلی که مغزی آن فولادی است در عین حال که استحکام بیشتری دارد انعطاف کمتری نیز دارد.

در نتیجه برای انتخاب سیم بکسل باید به مورد استفاده آن دقت کنید. مغزی سیم بکسل نیز از رشته های مخصوصی تهیه میشوند.

تفاوت سیم مغزی فولادی و کنفی

نوعی از سیم بکسل وجود دارد که مغزی فولادی آن یک سیم بکسل مستقل است که به آن مغزی سیم بکسل مستقل LWRC می گویند.

برای سیم بکسل های با قطر کمتر از 10 میلیمتر مغزی فولادی آن ها یک مفتول فولادی WSC است.

در مورد سیم بکسل های FC باید بگوییم که مغزی آن ها از الیاف مصنوعی یا الیاف طبیعی تشکیل شده است.

از الیاف طبیعی میتوان به کنف طبیعی اشاره کرد و برای الیاف مصنوعی از موادی مانند پلی پروپیلن برای ساخت مغزی سیم بکسل ها استفاده میشود.

اگر نیاز به سیم بکسلی دارید که نیروی کشش و استحکام طناب بیشتر از عوامل دیگر مهم است.

بهتر است از مغزی فولادی استفاده شود زیرا سیم بکسل های با مغزی الیافی قابلیت انعطاف طناب نسبت به نیروی کشش آن بیشتر است.(اطلاعات بیشتر)

بافت سیم بکسل روکش دار

برای بافت سیم بکسل مطابق با سفارش کارخانه ی مد نظر، در کارخانه ی بافت سیم بکسل این سیم ها را با طول های مختلف میبرند و سر آن ها را به صورت شبکه ای باز کرده و با دمگیر میبندد.

پس از اینکه سر سیم بکسل به صورت حلقه ای درآمد، سر سیم را تار به تار و سه مرتبه برای هر تار به وسیله ی سنبه و چکش و گاز انبر در سیم اصلی میبافند.

طول سیم بکسل روکش داری که برای بلند کردن بار مورد استفاده قرار میگیرد نباید از 20 تا 25 برابر قطر سیم کمتر باشد برای مثال اگر قطر سیم بکسل 15 میلی متر است باید طول بافت آن 300 تا 375 میلی باشد.

همچنین برای هر 5 میلی متر که به بافت سیم بکسل اضافه میشود برای 28 میلی متر به بالا باید 5 مرتبه هر رشته بافته شود.

از نقطه ی گلوی حلقه سیم بکسل تا انتهای بافت نباید کمتر از 50 سانتی متر باشد. برای طول بافت 75 سانتی متر ضخامت باید 27 میلی متر به بالا باشد.

نامگذاری سیم بکسل

نامگذاری سیم بکسل ها از نظر بافت بر اساس جهت بافت کلاف ها انجام میشود.

سیم بکسل هایی که از چب به راست تابیده می شوند علامت z روی آن ها درج میشود و اصطلاحا راست بافت هستند و اگر از راست به چپ تابیده شوند علامت s روی آنها درج میشود و چپ بافت هستند.

در سیم بکسل های بلند کننده معمولا بافت صلیبی راست بافت و چپ بافت استفاده می شود، زیرا سیم بکسل های صلیبی در مقابل نیروهای کششی مقاوم تر هستند.

سیم بکسل های یک طرفه احتمال باز شدن و شل شدن بافت های آن ها بیشتر است، ولی قابلیت انعطاف و مقاومت پوششی آن ها بیشتر است و کمتر در جرثقیل ها استفاده میشوند.

باید توجه داشت که از سیم های یک طرفه برای بلند کردن بار نباید استفاده کرد.

تولید کننده سیم بکسل روکش دار

برای تولید انواع طناب فولادی شرکت بنا گستر آمادگی سرمایه گذاری مشترک با تولیدکنندگان را دارد. برای اطلاع از شرایط سرمایه گذاری می توانید از طریق لینک زیر با واحد بازرگانی این شرکت ارتباط حاصل نمایید

قیمت انواع سیم بکسل روکش دار

با تغییرات هر روزه ی نرخ ارز و دلار امکان ارائه ی لیست دقیق قیمت ها امکان پذیر نیست به همین دلیل از خریداران تقاضا داریم جهت استعلام قیمت سیم بکسل روکش دار از طریق بخش ارتباط با ما میتوانید قیمت روز دریافت نمایید.

خرید و فروش اینترنتی سیم بکسل روکش دار

برای فروش محصولات خود میتوانید از طریق لینک منوی ارتباط با ما با واحد خرید شرکت بناگستر تماس حاصل نمایید. همچنین برای خرید انواع طناب فولادی می توانید با مشاوران ما رد واحد فروش مشورت نمایید. محصول مناسب خودتان را با اطمینان بیشتری انتخاب نمایید.

برای خرید اینترنتی بهتر است قبل از انتخاب کالای مورد نیاز خود با مشاوران و کارشناسان فروش ما در شرکت مشورت نمایید تا در انتخاب محصول مناسب به یاری شما بیایند، برای ارتباط با کارشناسان فروش شرکت بنا گستر از طریق لینک ارتباط با ما اقدام نمایید.

سیم بکسل دستگاه بدنسازی

که در دستگاه های بدنسازی به وفور استفاده می شود.

عموما مدیران مجموعه های ورزشی یکی از خریداران انواع این نوع از سیم بکسل می باشند.

سیم بکسل روکشدار دستگاه بدنسازی

سیم بکسل لوستر

 همچنین میتوان بعنوان سیم بکسل جهت نگهداری لوستر استفاده میشود.

این سیم بکسل توسط روکش شفاف و رنگی پوشش شده است.

سیم بکسل روکشدار برای لوستر

فهرست