1. ساخت انواع جرثقیل
 2. سیم بکسل
 3. استعلام قیمت سیم بکسل آسانسور، جرثقیل، نازک، روکش دار

استعلام قیمت سیم بکسل آسانسور، جرثقیل، نازک، روکش دار

قیمت سیم بکسل و عوامل موثر بر آن :

سیم بکسل، کالایی ارزشمند می باشد که تقریبا در تمامی صنایع بنحوی مورد استفاده قرار میگیرد.

سیم بکسل کالایی وارداتی است و اغلب از کشورهایی زیر وارد بازار ایران میشود:

 1. آلمان
 2. کره جنوبی
 3. انگلیس
 4. فرانسه

و

      5. چین

جهت استعلام قیمت از آخرین قیمت انواع سیم بکسل و هر گونه مشاوره، همین حالا با واحد فروش شرکت سیم بکسل بناگستر با شماره تلفن های   ما تماس حاصل فرمایید

اغلب مصرف کنندگان بزرگ این کالا با توجه به حساسیت کار خود سعی میکنند بهترین برند سیم بکسل (wire rope) را با مناسبترین قیمت در بازار ایران جستجو کنند. تلاطم های قیمت ارز ، مشکلات وارادات ، وجود انبوه سیم بکسل های چینی عملا باعث میشود همواره خریداران را با مشکلات گوناگونی در تهیه آن روبرو باشند. قیمت های غیر منطقی ، یکدست نبودن کالا و عدم تأمین همیشگی ، مشکلات خدمات پس از فروش وگارانتی و بسیاری از این دست مسائل باعث شده خریداران همواره در جستجوی تأمین کننده جدید برای خرید خود باشند.

در این مقاله تلاش داریم با توجه به شرایط واقعی بازار به بررسی نحوه محاسبه قیمت سیم بکسل در ایران بپردازیم .از آنجاییکه تقریباً اغلب صنایع موجود در کشور به نحوی از مشتریان سیم بکسل محسوب می­شوند.

امید است این مقاله بتواند متصدیان در امر خرید این کالای پر فروش را جهت خرید هرچه بهتر یاری نماید.

بطور کلی معیار قیمت گذاری بر روی انواع سیم بکسل بر اساس مشخصه های فیزیکی آنها مورد ارزیابی قرار میگیرد.

از مهمترین مشخصه های فیزیکی میتوان به

1- نوع بافت

2- نوع پوشش

3- ضخامت

4- متراژ

و

5- کشور سازنده سیم بکسل اشاره نمود.

بطور عرف قیمت هر متر سیم بکسل با توجه به موارد یاد شده قابل تعیین می­باشد.

عموماً قیمت روز انواع سیم بکسل با توجه به وارداتی بودن این کالای مهم در صنعت با توجه به نوسانات قیمت ارز قابل تغییر است از این رو معمولاً فروشندگان این قبیل کالا از ارائه لیست قیمت و یا ارائه قیمت روز انواع آن در سایت خود خوداری نموده و قیمت آن را به لحظه محاسبه و به مشتری اعلام می­کنند. که در ادامه این مقاله به بررسی تفصیلی هر یک از 5 مورد یاد شده خواهیم پرداخت.

بافت سیم بکسل :

که براساس نوع کاربری آن دارای بافت منحصر به آن کابرد می­باشد.

عموماً بافت سیم بکسل ها به دو صورت شناخته می­شوند:

 1. سیم بکسل بتاب (Rotation Wire Rope)
 2. نتاب (Non Rotation Wire Rope ) یا (Rotation  Resistant)

ولی در واقع سیم بکسل ها شامل بافت های دیگری نیز میباشد.

در ادامه ضمن آشنایی کوتاه با مشخصات و کاربردهای هر یک از بافت ها به بررسی و مقایسه ارزش ریالی هریک از آنها نسبت به یکدیگر میپردازیم :

سیم بکسل بتاب (Rotation Wire Rope)

که شامل بافت های زیر میباشند:

قیمت سیم بکسل

 

سیم بکسل های بتاب یا همان سیم بکسل معمولی که در بازار با این نام معروف هستند، در برابر پیچش مقاومتی از خود نشان نداده ، از این رو در مواردی همچون استفاده در تاور کرین که معمولاً ارتفاع قلاب از سطح زمین زیادست مناسب نمی­باشند. اما از آن در کاربردهایی همچون جرثقیل سقفی ، سیم بکسل خودرو ،  وینچ کشنده ،  مرغداری ،  مهاری و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار میگیرند.

نحوه انتخاب سیم بکسل بتاب:

در هنگام سفارش باتوجه به نحوه بافت  معمولاً  به موارد زیر توجه میشود:

 1. سیم بکسل چپگرد و یا سیم بکسل راستگرد
 2. عدد بافت آن و نوع مغزی موجود در آن به فروشنده اعلام میگردد.
 3. خاطر نشان میسازد که عموماً  بکسل های معمولی بافتی درشتر از انواع  نتاب هستند. بنابراین با توجه به تعداد زیاد انواع این بافت کاربرهای متنوعی از این رده از بدست میآید.

در ادامه به تفصیل به شرح آن خواهیم پرداخت ،

اغلب انواع سیم بکسل معمولی در دو نوع در بازار ایران موجود می­باشد:

 1. با پوشش گالوانیزه ،
 2. با پوشش استیل ضد زنگ
 3. با پوشش نایلونی
 4. با پوشش PVC

و

همچنین نوعی دیگری که به سیم بکسل سیاه معروف می­باشد نیز وجود دارد.

که در ادامه مختصرا در باره آن توضیح خواهیم داد.

محاسبه قیمت آنلاین سیم بکسل بتاب:

قیمت هر متر سیم بکسل از انواع  بتاب یا همان  معمولی همانطور که پیشتر عنوان گردید تحت تأثیر نوسانات قیمت ارزی می­باشد با این وجود در حال حاضر ( اسفند 1396) قیمت روز انواع سیم بکسل معمولی با توجه به نوع بافت  ، نوع پوشش  و ضخامت  از 20،000 ریال الی 800،000 ریال متغیر می­باشد. متأسفانه معمولاً فروشندگان در ایران از ارائه لیست قیمت سیم بکسل های خود خوداری مینمایند و مشتریان پر مصرف که اغلب واحدهای خرید صنایع مختلف همچون خودرو سازی ، صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی ، صنایع ذوب آهن ، صنایع کشاورزی و دام و طیور و دیگر صنایع می­باشند با مشکلات فراوانی از جمله یکدست نبودن کیفیت کالا ، قیمت های متفاوت در بازار و عدم مسئولیت پذیری پس از فروش یا همان گارانتی کالا روبرو بوده و از آن گلایه مند هستند. (بیشتر بخوانید: خرید روغن سیم بسکل)

برندهای سیم بکسل:

یکی دیگر از مشکلات خریداران  وجود برندهای فیک یا همان چینی است که بعنوان  با نام برند اصلی به فروش می­رسد . از برندهای اصطلاحاً جا افتاد در بازار ایران میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. گوستاوولف آلمان
 2. فایفر آلمان
 3. کیس وایر
 4. الفانت کره جنوبی

هرچند برندهای دیگری نیز از سایر کشورهای اروپایی همچون انگلیس و فرانسه بصورت موردی وجود دارد.

در کنار این برندهای نام آشنای این صنعت  بخش قابل توجهی از بازارا به سیم بکسل های چینی اختصاص دارد که متأسفانه یکی از حساسترین کالاهای صنعت لیفتینگ را با عناوین زیر تقسیم بندی نموده اند:

 1. چینی درجه 1
 2. چینی درجه2
 3. و یا حتی چینی درجه 3 که به سیم بکسل ارزان مشهور است .

روش اطمینان از کیفیت سیم بکسل:

در واقع با توجه به این شرایط مبهم در بازار  جدای از قیمت هر متر سیم بکسل بهترین راه جهت اطمینان از اینکه کالای تهیه شده از برند اصلی می­باشد درخواست خریدار به ارائه تأییدیه  (Certificate) جهت اطمینان از اصالت کالا و نیز درخواست تست های فیزیکی و شیمیایی  می­باشد. خوشبختانه آزماشگاه های معتمدی وجود دارند به راحتی میتوانند کلیه مشخصات فیزیکی و شیمیایی نمونه  را مورد آزمایش قرار دهند

که شناخته شده ترین آنها در تهران :

 1. آزمایشگاه متالوژی رازی
 2. آزمایشگاه متالوژی دانشگاه شریف  .

با توجه به مقدمه نسبتا طولانی در رابطه با سیم بکسل های معمولی یا همان بتاب در ادامه این مقاله قصد داریم ضمن ارائه شرح مختصر از مشخصات و کاربردهای این رده به بررسی فراوانی هر نوع و تفاوت های قیمتی آن توضیحاتی را برای شما خواننده گرامی ارائه دهیم.

سیم بکسل بتاب  1 در 19  Wire Rope1x19 

سیم بکسل 1×19 که بصورت گالوانیزه میباشد ، و  جزء سیم بکسل های نازک میباشند

بسته بندی سیم بکسل 1×19:

غالبا در قرقره های1000 و  5000 متری بسته بندی میشوند.

قیمت سیم بکسل 1×19:

از بافت  1×19 عموما جهت حمل بار استفاده نمیشود و بیشتر نمونه های موجود دربازار از برندهای چینی میباشند:

 1. قیمت سیم بکسل نازک 1×19 (اسفند 1396 ) باتوجه به قطرشان از 15،000 ریال الی 150،000 ریال میباشد .
 2. قیمت هر متر سیم بکسل برای سایزهای بالاتر تا متری 500،000 ریال
 3. برای برندهای الفانت و یا فایفر نیز  در بازار یافت میشود.
 4. همچنین درصورت خواست مشتری میتوان از پوششهای PVC ویا نایلونی رنگی برای آن استفاده نمود.

قیمت انواع سیم بکسل روکش دار

با تغییرات هر روزه ی نرخ ارز و دلار امکان ارائه ی لیست دقیق قیمت ها امکان پذیر نیست به همین دلیل از خریداران تقاضا داریم جهت استعلام قیمت سیم بکسل روکش دار از طریق بخش ارتباط با ما میتوانید قیمت روز دریافت نمایید.

قیمت سیم بکسل روکش دار (اسفند 1396 ) با توجه به ضخامت و جنس روکش محاسبه میگردد و از مبلغ 5000 ریال الی 40،000 ریال برای هر متر قابل تعیین می باشد.

مشخصات فیزیکی سیم بکسل 1×19

 1. سیم بکسل 1×19 بعنوان سیم بکسل مهاری نیز یاد میشود.
 2. سیم بکسل 1×19 دارای حداقل مقاومت شکست عالی(Minimum breaking loads )است
 3. ولی با این حال خاصیت کشش پایینی دارد.

بیشترین سایزهای مورد استفاده بصورت زیر میباشد:

 1. سیم بکسل نمره 4
 2. سیم بکسل نمره 6
 3. سیم بکسل نمره 8
 4. سیم بکسل نمره 10
 5. سیم بکسل نمره 14

 

قیمت سیم بکسل 1x19

سیم بکسل نازک  7در 7 _Wire Rope 7×7 _ WSC

این رده بسیار محبوب ، بعنوان سیم بکسل نازک  از ضخامت 0.5 میلیمتر الی 2 میلیمتر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد پر مصرفترین قطرهای آن سیم بکسل نمره 4 ، سیم بکسل نمره 6 ، سیم بکسل نمره 8 ، سیم بکسل نمره 10 و سیم بکسل نمره 14 میباشد. این سیم بکسل بسیار انعطاف پذیر بوده و با پوشش های گالوانیزه و استیل ضد زنگ برای کاربردهای صنعتی و دریایی قابل خرید میباشد. که قاعدتاً قیمت پوشش استیل در مقایسه با پوشش گالوانیزه هم سایز و هم رده خود بالاتر خواهد بود.

موارد استفاده سیم بکسل 7×7

در ایران از سیم بکسل نازک 7 در7 با پوشش نایلن و یا PVC در صنایع همچون مرغداری با بعنوان سیم بکسل مرغداری و نیز بدون پوشش در صنایع خودرور سازی بعنوان سیم بکسل شیشه بالابر ، سیم بکسل سیم کلاچ و ترمز و سیم بکسل سالن بدنسازی مورد استفاده قرار میگیرد . قیمت سیم بکسل نازک بدلیل قطر کم آن معمولاً بسیار ارزان میباشد. بطوریکه قیمت هر متر سیم بکسل نازک (اسفند 1396 ) با توجه به ضخامت آن از 20،000 ریال الی 90،000 ریال میباشد. درصورت روکشدار نمودن قیمت انواع بکسل روکش دار (اسفند 1396 ) با افزایش هزینه ای در 5،000 ریال الی 15،000 ریال قابل تهیه میباشد.

بافت سیم بکسل 7×7

بافت  7×7 در بازار ایران بعنوان یکی از پر مصرفرترین رده هامحسوب میشود ،

از آنجاییکه این بافت  نیز بیشتر در سایز های کم همچون  7×7 نمره 4 ،  7×7 نمره 6 ،  7×7 نمره 8 ، 7×7 نمره 10،  7×7 نمره 12 و  7×7 نمره 14 مورد استفاده قرار میگیرد و معمولاً جهت حمل بار از استفاده نمیشود  دارای اهمیت مقاومتی کمتری بوده لذا همانند بافت 1×19 نمونه های چینی آن به وفور در یازار یافت میشود.

نمونه های چینی این نوع معمولا در مقایسه با نمونه های کره ای و آلمانی آن دارای اختلاف قیمت تا 40درصد نیز هستند ،مقدار حداقل مقاومت کششی (Minimum breaking loads) ، کیفیت گالوانیزه و یا استیل شدن آن و گرید و ضریب ایمنی (Safety Factor) در کاهش قیمت آن موثر است.

قیمت سیم بکسل 7x7

 

سیم بکسل بتاب 7 در 19  Wire Rope 7x19_WSC _

بافت 6X19 با مغزی از جنس کنف FC (Fibre core) یا مغزی فولادی WSC  (Wire strand core) در بازار موجود می باشد. که معمولا زمانیکه  از نوع WSC آن استفاده شود با نام 7×19 WSC شناخته میشود. این سیم محبوب از سایز 3 میلیمتر تا 16 میلیمتر موجود بوده و برای اهداف و کاربردهای گوناگون استفاده میشود. طناب فولادی  7 در 19 با مغزی فولادی انعطاف پذیر بوده و در زمانیکه کشش زیاد سیم بکسل مد نظر است کاربرد دارد . از این نوع در حالت های گالوانیزه ، استیل ضد زنگ با گرید دریایی موجود می باشد .

مهمترین کاربرد ها :

جاییکه کشش زیاد سیم بکسل مدنظر می باشد.

اهداف عمومی مهندسی

سیم بکسل آسانسور

کابل درهای صنعتی

کابل درهای پارکینگ

کابل های نگه دارنده با کابل مهاری

تجهیزات و دستگاه های ورزشی

اسلینگ سیم بکسل

توربین های بادی

سیم بکسل وینچ و بالابر

برندهای سیم بکسل 7×19 WSC  :

برند کره ای الفانت و فایفر آلمان محبوبترین برندهایی هستند که معمولا مشتریان بدنبال آن هستند ، از آنجاییکه این بافت بصورت گالوانیزه و استیل ضد زنگ موجود می باشد ، بنابراین طیف وسیعی از کاربردها را شامل می شود. از اینرو یکی از محبوترین و پر فروش ترین انواع سیم بکسل بحساب می آید که باعث شده تا چینی ها هم با تولید این توع طناب فولادی خود را از گردونه رقابت در بازار ایران و جهان دور ننمایند.

رنج قیمت بافت 7×19 WSC   در با توجه به ضخامت و گرید آن برای برندهای آلمانی و کره ای تا زمستان 96 از حدود متری 15،000 ریال تا متری 300،000 ریال متفاومت می باشد. البته همانند سایر بافت برندهای چینی با حدود 20 تا 30 درصد کاهش قیمت نسبت به برندهای الفانت و فایفر موجود می باشد.

 

سیم بکسل 7×19

 

سیم بکسل سیاه بتاب 7در 19 Wire Rope 7×19 :

طناب فولادی سیاه Wire Rope 7×19 یک نوع ساختار و بافت محبوب برای کاربردهاییکه در آن کمترین کش آمادگی و انعطاف سیم بکسل مورد نیاز می باشد ، همانند پرده های نمایش و پرده های تئاتر ، پرده های فروشگاه ها و تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگرد. محدود سایز(قطر )  این طناب های فولادی بین 3 تا 6 میلیمتر می باشد . و در موارد بالاتر از 6 میلیمتر برای بافت 7 در 19 بسیار قابل انعطاف بوده و به اصطلاح کش میاید و برای مواردی مورد استفاده است که بیشترین کشش به سیم بکسل وارد میشود.

کاربردهای بافت Wire Rope 7×19 :

فروشگاه ها و نمایشگاه ها.

جاییکه کشش زیاد کابل مد نظر است.

سالن های تئاتر ، پرده سینما ، پرده تئاتر و سالن های تولید.

تجهیزات و دستگاه های ورزشی.

برندهای این نوع بافت نیز همانند انواع گالوانیز و استیل ضد زنگ آن در بافت  7×19 WSC از انواع الفات کره ای و فایفر آلمانی و چینی با درجه یک و درجه دو موجود می باشد. این نوع طناب فولادی کاربردهای محدود تری داشته از این رو در بازار کمی نایاب تر می باشد با این وجود قیمت آن تا زمستان 96 در حدود 30،000 الی 150،000 برای انواع سایز ( قطر )و گرید می باشد.

 

2- سیم بکسل بتاب با مغزی فولادی (Rotation Wire Rope – IWRC) :

خاصیت انواع طناب های فولادی بدلیل بافت مارپیچ آن ها بدین شکل است که بر اثر بار وارده تمایل به چرخش حول محور و در جهت چرخش بافت پیدا میکنند . از اینرو در برخی از کاربردها این موضوع باعت تابیدگی و پیچیدگی در سیم شده و در کار ایجاد اختلال می نماید. لذا با ایجاد تغییر در شکل بافت طناب در لایه های مختلف از ایجاد تابیدگی جلوگیری می نمایند.

ویژگی بافت نتاب به اینصورت است که لایه خارجی سیم در خلاف جهت و  بدور لایه داخلی پیچیده میشود. گاهی اوقات تشخیص نتاب و یا بتاب بودن از روی ظاهر کمی سخت و گیج کننده می باشد بعنوان مثال زمانیکه 8، 9 و 10 ساختار رشته ای 2 لایه را تشکیل میدهند که خلاف محور بافت داخلی خود پیچیده نشده است بنابراین این بافت ، بتاب محسوب میگردد ولی این در حالیست که بظاهر و از روی دید از مقطع طناب ، شاید نتاب تصور گردد.

طنابی که از 2 لایه رشته سیم تشکیل شده باشد در مقایشه با طناب با فت 3 لایه رشته از گرایش بیشتری به چرخش برخوردار است. بنابراین سیم بکسل نتاب  با 2 لایه رشته سیم مقاومت در برابر پیچش را در حدود 50 درصد تا 75 درصد از حداکثر لود بار مجاز تحمل می نماید.

این عدد برای بافت با سه لایه به 95 درصد تا 100 درصد برای مقاومت در برابر چرخش تحت حداکثر بار افزایش خواهد داشت.

موضوع مهم دیگری که در رابطه با بافت بتاب و بافت مقاو در برابر پیچش یا همان نتاب در طناب فولادی باساختار رشته ای 2 لایه مطرح است پاره شدن لایه داخلی سیم بکسل می باشد. ساختار طناب سه لایه ای با تعداد رشته های بیرونی خیلی بیشتر باعث میشود که به توزیع فشارهای شعاعی روی رشته های داخلی خلاف جهت کمک نماید.

این سیم بکسل ها برای جرثقیل های بزرگ موبایل و تاور کرین ها مناسب بوده و کاربرد دارد.

در ایران از انواع بافت نتاب جهت استفاده در انواع تاورکرین ها ، انواع جرثقیل های موبایل ، جرثقیل های سقفی با ارتفاع قلاب زیاد دکل های حفاری ، جرثقیل های دروازه ای در اسکله ها و بنادر و بطور کلی هر صنعتی که در آن احتما تاب خوردگی کابل یا سیم باشد مورد استفاده قرار میگیرد.

با توجه به خاص بودن بافت نتاب معمولا قیمت آن 20 تا 30 درصد از بافت بتاب هم سایز گرانتر می باشد. از آنجاییکه این نوع بافت خاص بوده لذا حتی در هنگام نصب و بستن آن نیز معمولا  نیازمند نفرات مجرب و متخصص می باشد ، در بسیاری از موارد نصب غیر صحیح انواع بافت نتاب منجر به ایجاد صدمه به بکسل میگردد.

بافت نتاب دارای انواع مختلف جهت کاربردهای گوناگون با گریدها و سایز (قطر ) مختلف می باشد که در ادامه این مقاله ضمن توضیح مختصر در رابطه با کیفیت ساخت و ساختار هر نوع از بافت نتاب به تحلیل قیمت، برندهای موجود و پرفروشترین بافت ها می پردازیم:

فهرست
مشاوره رایگان